Zmiana adresu strony szkoły

(24.04.13)
Drodzy Uczniowie, szanowni Rodzice!

Informujemy, że w wyniku zmian organizacyjnych, strona szkolapolska.org nie będzie już aktualizowana.

Aktualna strona szkoły znajduje się pod adresem www.wieden.orpeg.pl

Warsztaty tłumaczeniowe

(10.04.13)
Stowarzyszenie „Mea Polonia“ oraz Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu serdecznie zapraszają na warsztaty z zakresu tłumaczeń, które poprowadzi tłumacz Grzegorz Kaczmarczyk.
Spotkanie odbędzie się 17.04.2013 r. o godz. 18.30 na terenie szkoły.
Serdecznie zapraszamy!

Informacje dotyczące klasy „0”

(15.03.13)
Szanowni Rodzice!

Informujemy, że klasy „0” są organizowane w szkołach zagranicznych, również w Wiedniu, dodatkowo i nie są finansowane z budżetu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pełną opłatę za zajęcia ponoszą rodzice.

Rekrutacja 2013/2014

(06.03.13)
Szanowni Rodzice,

prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji w roku szkolnym 2013/2014.

Na stronie System nauczania i zasady naboru znajdą państwo potrzebne informacje i kwestionariusze.

Odwołane zajęcia 18.01.2013

(17.01.13)
Drodzy Ucznowie, Szanowni Rodzice,

informujemy, że w dniu 18.01.2013 zajęcia w szkole zostały odwołane ze względu na aurę oraz wynikającą z niej niską frekwencję w dniu dzisiejszym.

Informacje dotyczące świadectw

(07.12.12)
Szanowni Rodzice,
prosimy o zapoznanie się z treścią listu Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie świadectw wystawianych przez szkolne punkty konsultacyjne.
List MEN w sprawie świadectw ▼

Maciuś I – niewielki, niemały Król

(29.11.12)
Z okazji obchodὀw Roku Janusza Korczaka pragniemy zaprosić kochanych Rodziców i Uczniów naszej szkoły na przedstawienie p.t.

„Maciuś I – niewielki, niemały Król“

w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej pod kierunkiem i w reżyserii Michała Noconia w dniu 7 grudnia 2012 o godz. 18.00 w auli teatralnej Kollegium Kalksburg.

Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców
Król Maciuś – zaproszenie ▼

List otwarty

(19.11.12)
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią listu otwartego kierowników, Rad Pedagogicznych, Rodziców Zespołu Szkół oraz Szkolnych Punktów Konsultacyjnych.
przy polskich placówkach i przedstawicielstwach dyplomatycznych
LIST OTWARTY W SPRAWIE KSZTAŁCENIA DZIECI POLSKICH PRZEBYWAJĄCYCH ZA GRANICĄ ▼

(19.11.12)
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

Z nowym rokiem szkolnym 2012/2013 rozpoczęła swoja działalność nowo wybrana Rada Rodziców (link). Stanowimy 10-cio osobowa grupę, która zamierza poświecić swój wolny czas wspierając szkolę w jej podstawowym i edukacyjnym funkcjonowaniu oraz na działalność związaną z inicjowaniem i organizowaniem rożnych form aktywności uczniów.

Program naszego działania jest bardzo obszerny. Chcielibyśmy, aby dla dobra naszych dzieci, uczniów Szkoły Polskiej w Wiedniu, plany te zostały w pełni zrealizowane i dlatego przypominamy o wpłatach na działalność Rady Rodziców. Bez tych składek nie moglibyśmy zrealizować nawet części założonych planów.

Czekamy na propozycje, uwagi i opinie.
szkolapolska.rada@gmail.com

Liczymy na Państwa duże zaangażowanie i cieszymy się na współpracę.

ZAPRASZANY NA SPOTKANIE RADY RODZICOW
23.11.2012 o godz. 18.00
na terenie szkoły.

11. listopada - Święto Niepodległości

(11.11.12)
11 listopada to nasze największe państwowe i narodowe święto, to dzień radości i dumy z odzyskania niepodległości. Na ten dzień czekały pokolenia Polaków. Cieszmy się świętem Ojczyzny wolnej i niepodległej. Święto Odzyskania Niepodległości to radosne święto dla nas wszystkich. Cieszmy się z wraz z dziećmi i młodzieżą naszą odzyskaną wolnością.

« starsze

Najnowsze wiadomości

(24.04.13)Zmiana adresu strony szkoły

(10.04.13)Warsztaty tłumaczeniowe